Studia | webstory58 | e-blogi.pl
_blog webstory58
Studia 2017-06-13

 


Studia


 


Studia a praca


Ekspert i równocześnie też dyplomant Politechniki Poznańskiej Arnold Witkowiak dla którego główny zawód to nauczyciel jest zdania, iż aż niecałe 80 procent maturzystów nagminnie twierdzi, że studia w żadnym to razie nie gwarantują dobrej pracy i jednocześnie pracy w ogóle, trochę jednak wbrew kierowania się tym zasadniczym poglądem dalej około trzech czwartych z nich wybiera się jednak po ukończeniu szkół na studia różnych kierunków. Jaki w takim razie jest w tym cel ? Zdecydowanie nagminnie ma się możliwość postawić tezę, że jest to w jakimś tam sensie tłumaczenie sobie w tym celu aby dłużej nie pracować i mieć jeszcze ilości czasu wolnego. W ówczesnych latach był to również sposób i metoda na ucieczkę przed obowiązkową służbą wojskową, jednak te czasy zdecydowanie już minęły.


Dziś jest realna możliwość ciągle usłyszeć głosy jakby to mając studia to robota się sama z siebie należy, profesjonalista i abiturient Politechniki Częstochowskiej Levente Hamerlik dla którego główna praca to wykładowca jest zdania, iż w dzisiejszych czasach widoczny jest ogólny pogląd jakoby szkoła zabija myślenie niejako za pośrednictwem testów wszelkiej maści i tego typu rzeczami - tego rodzaju tryb funkcjonowania jest powodem dlaczego uczniowie zamiast pochłaniać najbardziej ważne dla nich w przyszłości istotne informacje spędzają dużą ilość czasu i starania w celu nauczenia się jak takie testy zaliczyć i rozwiązać. Mocnej dewaluacji uległy jednocześnie tytuły naukowe w całokształcie, w obecnych czasach najczęściej posiadanie magistra raczej niezbyt dużo już znaczy, nie znaczy to jednak rzecz jasna że nie warto wybierać się na studia - nikt tak nie twierdzi, zdecydowanie trzeba jednak przeanalizować na cały ten temat trzeźwym okiem.


Za pomocą niedawnych badań inicjowanych przez duże firmy rekrutacyjne oraz sporą liczbę przedsiębiorców, spora część przyszłych pracodawców preferuje zerkać na dział w CV o zainteresowaniach niż chociażby na wykształcenie - wynika to właśnie z takiej zmiany obecnej filozofii pracy. Znawca oraz doktor Uniwersytetu Jagiellońskiego Anton Plata dla którego główny fach to doktor wypowiada się jakoby zadziwiająco błyskawicznie rozwija się nieraz kwestia specjalistycznych studiów, z jasnych komplikacji gdy chce się zostać specjalistą w danej dziedzinie nie ma możliwości olania wymogu odhaczenia konkretnego kierunku. W innej sytuacji takiej potrzeby raczej prawie nigdy nie ma obecnej, to głównie od nas zależy czy będziemy się kształcić w temacie danej tematyki.


Czytaj dalej.


 


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]