Elektronika dzisiaj | webstory58 | e-blogi.pl
_blog webstory58
Elektronika dzisiaj 2017-06-13

 


Elektronika dzisiaj


 


Elektronika


Aktualnie postęp elektroniki i jej pochodnych następuje z szybkością błyskawicy a wynika to z wielkich konsumenckich potrzeb i szalenie dużej dywersyfikacji na rynku. Ekspert oraz dyplomant Politechniki KrakowskiejStefan Poliszuk dla którego główna profesja to inżynier jest zdania, iż to właśnie dzięki elektronice ludzkość przeszła w erę komputeryzacji, automatyzację a także zyskała generalne możliwości zastąpienia czynności elektroniką i też maszynami.


XX wiek pozostaje okresem niemożliwych postępów globalnych i równocześnie też niemożliwych udogodnień. Dopiero pięćdziesiąt lat wstecz sprzęty komputerowe PC które widząc aktualnie wybuchlibyśmy śmiechem zajmowały całe ogromne pomieszczenia, gdzie w tych czasach sprzęt PC 500 razy silniejszy mamy w zegarkach na rękę. Spec i jednocześnie też magister Politechniki Poznańskiej Marek Duras którego praca to elektronik uważa, że tak szybki rozwój kreuje niesamowicie szybkie postarzanie się jednocześnie software'ui także sprzętu elektronicznego. Z tego powodu gałąź elektroniki kompletnie sama rozpędza osobisty rozwój.


Powstanie telefonu było kompletnym przypadkiem dlatego, iż ówcześnie zamysłem tego pomysłu transmitowanie muzyki na odległość, okazało się jednak, że technologia owa zdaje się także do transmitancji głosu ludzkiego w obie strony. Na samym początku sporą barierą były stare kable, ekspert i jednocześnie magister Uniwersytetu Szczecińskiego Rodion Drabicki którego praca to technik jest zdania ,że dopiero nowa technologia światłowodowa zadziwiająco błyskawicznie umożliwiła dokonanie zacnych progresów w warstwie ilości rozmów jednocześnie. Niesamowity postęp osiągnięty został jednocześnie w nowej technologii kosmicznej. To właśnie ten postęp dziedziny elektroniki dał okazję kreacji kosmicznych rakiet, a to stworzyło możliwość na wyprawy w przestrzeń kosmiczną.


Czytaj dalej.


 


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]